Skip Navigation LinksAbout-EMIMSC

DAUTOK Hakkında

DAUTOK 2017

4-6 Mayıs 2017 tarihinde III. Doğu Akdeniz Uluslararası Tıp Öğrencileri Kongresine Doğu Akdeniz Üniversitesi Gazimağusa/Kıbrıs ev sahipliği yapacaktır. DAUTOK 2017 organizasyon komitesi olarak kongremizi bu sene II. kez düzenlemenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu yılki kongre temamız "ideolojik, politik, sosyokültürel çatışmaların var olduğu dünyamızda tıp ve sağlık üzerine multidisipliner tartışmalar" dır. 

Kongremiz tıp öğrencilerinin ve çeşitli disiplinlerde sağlık konusu üzerine çalışma yapan tüm öğrencilerin katılımına açık olacaktır. Çeşitli metodolojiler kullanılarak gerçekleşen tüm özgün çalışmalar kongremizde yer alabilmektedir. Kongre programımız dünya çapında tanınmış bilim insanlarının ve tıp doktorlarının temamız ile ilgili yankı uyandıran konuşmalarını içerecektir. 

Ayrıca kongremiz, tıp ve sağlık alanındaki güncel konuları araştıran, klinik beceriler geliştiren, dünyaca ünlü tıp bilimcilerini ve araştırmacılarını birleştiren sunumlar, etkinlikler ve atölye çalışmalarını içerecektir. Tüm bunların yanında, öğrencilerin eğlenip birbirlerini daha iyi tanımalarına imkân tanıyacak güzel ve sıcak bir ortam yaratmak için, sergiler, tarih - doğa turları, dans gösterileri ve konser gibi birçok sosyal etkinliği de kapsayacaktır.


Misyon

Misyonumuz, verimlilik ve çalışma ahlakı çerçevesinde tıp dünyasının belki de çekirdeğini oluşturan bilgi birikimi ve kolektif çalışma kavramlarını çok milletli bir ortamda geleceğin doktorlarına bir anlamda özümsetmek ve bunu yaparken katılımcılara dostluk ve kardeşlik ortamında bilim ile harmanlanmış, gerek akademik gerekse sosyal açıdan gelişimlerine katkıda bulunabilecek bir tecrübe yaşatmaktır.   


Vizyon

Vizyonumuz, altyapı çalışmalarını şevkle yürüttüğümüz kongremizi belirlediğimiz program dâhilinde layıkıyla gerçekleştirmek ve neticesinde ileride gerçekleştirilecek olan benzer temalı kongrelere merkezde tutulması gerektiğini düşündüğümüz değerler açısından ışık tutmasını sağlamaktır. Temennimiz kongremizin nitelik açısından değerlendirildiğinde bahsi geçen değerlerin geçerliliğine örnek teşkil edebilmesidir.